Grand prix mládeže
Slovenského šachového zväzu

Každý dostane šancu

Záverečná správa 4.ročníka GPX

2012-01-27 19:01:11

Záverečnú správu zo 4.ročníka GPX nájdete tu: http://gpx.jogo.sk/download/zaverecna_sprava_2010-11.doc

Štatistiky 4.ročníka

2011-06-14 22:06:46

Zaujímavé štatistiky 4.ročníka GPX nájdete na: http://gpx.jogo.sk/download/GPX_2011.pdf

Poznáme víťazov 4.ročníka GPX!

2011-06-12 23:06:12

Sobota 11.júna patrila mládežníckemu šachu. Kým v Trenčíne finišovali Majstrovstvá SR juniorov a junioriek, mladšie kategórie sa stretli v Martine, kde prebehli záverečné boje 4.ročníka GPX. V príjemnom prostredí hotela Luna zasadlo za šachovnice 60 hráčov, ktorí absolvovali osemmesačné snaženie na turnajoch základnej časti a prešli náročným sitom semifinálových turnajov. Každého čakalo ešte deväť partií, ktoré rozhodli o držiteľoch pohárov, medailí, diplomov a vecných cien. Víťazovi každej kategórie navyše majiteľ hotela Luna venoval nádherný veľký zmrzlinový pohár!

V turnaji chlapcov do 8 rokov sa od svojich súperov od začiatku odpútala trojica Sahidi, Haring, Veltschmid. Po 5 kolách mali všetci traja plný počet bodov. V 6.kole prišiel na rad prvý vzájomný súboj hráčov z tejto trojice, Samir Sahidi - Filip Haring. Táto partia bola pre najmladšiu kategóriu dosť netypická, hralo sa totiž do posledných sekúnd, obaja hráči príkladne bojovali! Klobúk dole, chlapci!!! Z výhry sa nakoniec tešil Samir Sahidi a keďže ezaváhal ani vo zvyšných partiách, zaslúžene získal najväčší pohár a zlatú medailu. Filipa Haringa prehra nezlomila, vyhral zostávajúce tri kolá a s prehľadom skončil na druhom mieste. Na bronzový stupienok vystúpil Roman Veltschmid, ktorý vyhral prvých 7 partií, v závere však nestačil na dvoch najlepších.

V najmladšej dievčenskej kategórii sa víťazka a druhá v poradí stretli už v prvom kole. Partiu vyhrala Dominika Tomčíková a zdalo sa, že bude hlavnou favoritkou na titul. V ďalších 4 kolách ale dvakrát prehrala a tak sa mohla z prvého miesta tešiť jej súperka z úvodného kola Martina Tarageľová, ktorá od druhej partie len vyhrávala. Dominika Tomčíková si nakoniec zlepšeným záverom zabezpečila striebornú medailu, bronz získala s rovnakým počtom bodov Barbora Cíbiková.

V kategórii chlapcov do 11 rokov bola za favoritov považovaná bardejovsko-prešovská dvojica Volčko a Dujava. Richard Volčko mal však po 6 kolách na konte len 50% a ani zlepšený záver mu nestačil na lepšie ako 4. miesto. Oveľa lepšie odštartoval Jonáš Dujava. Po 5.kole mal na konte plný počet, v 7.partii sa mu však stala "nehoda", keď v snahe vyhrať remízovú pešiakovú koncovku prekročil čas. Nakoniec si zabezpečil aspoň bronzovú medailu. Víťazom kategórie sa zaslúžene stal Bratislavčan Igor Lintner, ktorý prešiel turnajom bez prehry, druhé miesto obsadil s jednobodovým odstupom Lukáš Bango.

V strednej dievčenskej kategórii pri neúčasti minuloročnej víťazky Anny Vrtiakovej bolo jednoznačne najväčšími kandidátkami na zlato dievčatá z východu. Alexandra Tejová najprv porazila Luciu Lišcinskú, v 4.kole aj Dominiku Ferkovú a tak si v poslednom kole mohla dovoliť aj prehru. Druhé miesto obsadila Dominika Ferková, bronz si v priamom súboji s Luciou Liščinskou vybojovala domáca Adriana Krivková.

Najstaršia chlapčenská kategória už svojou úrovňou dávno presiahla náborovú súťaž, v akcii sme videli viacero pomerne silných hráčov. Turnaj bol veľmi napínavý a vyrovnaný, nikto nemal menej ako 2 body, rozdiel medzi 3. a 7.miestom bol len polbodový. V turnaji zvíťazil možno trochu prekvapujúco, ale zaslúžene Matej Michálek s jednobodovým náskokom pred obhajcom prvenstva Petrom Šoltýsom. Tretie miesto obsadil napriek prehre v poslednom kole Michal Galovič. Výborne odštartoval Martin Očko, po 6 kolách mal 4,5 bodu, záverečné tri prehry ho však odsunuli až na 7.miesto.

Hlavnou otázkou v kategórii D14 bolo, či niekto ohrozí skúsenú trojicu hráčok z Bardejova. Turnaj bol pomerne vyrovnaný, všetky vzájomné partie medailistiek skončili nerozhodne. Z víťazstva sa tešila Viktória Sikorčinová, ktorá so súperkami mimo medailových pozícií stratila len polbod. Druhá v poradí Antónia Chovancová doplatila na prehru s Ľubicou Čelústkovou. Medzi Bardejovčanky sa dostala Eva Mészárosová, ktorá prešla turnajom bez prehry. 4 výhry a 5 remíz stačilo na 3.miesto.

Finále bolo naozaj dôstojným vyvrcholením 4.ročníka najväčšej slovenskej mládežníckej súťaže. Usporiadateľský tím na čele s výborným organizátorom Jozefom Hlaváčikom si zaslúži pochvalu, poďakovanie a uznanie!

V 4.ročníku je teda dobojované, nás teraz čaká dokončenie záverečnej správy, analýza skončeného a príprava jubilejného 5.ročníka GPX. Určite sa udejú niektoré zmeny, ktoré musia prispieť k tomu, aby GPX aj naďalej plnila svoju úlohu celoslovenskej náborovej súťaže.

Výsledky finále nájdete v sekcii Poradie - Finálová skupina, výsledkové listiny na stiahnutie sú v kalendári a podrobné výsledky na http://chess-results.com/tnr50682.aspx?lan=4 (link na C08, dá sa prepínať na ostatné kategórie)

Prihlásení finalisti

2011-06-06 13:06:40

Termín uzávierky prihlášok do finále je za nami, aktuálny stav prihlásených vyzerá takto:

V kategóriách C08, C11 a D14 sa prihlásili všetci postupujúci.

V kategórii C14 sa odhlásil Druska, na jeho miesto sa prihlásil 6.v poradí semifinále východ Andrej Hucko.

V kategórii D11 sa odhlásila Hlavinová, keďže 6. v poradí semifinále západ Andrea Pinke avizovala neúčasť, na uvoľnené miesto sa prihlásila 7. v poradí semifinále západ Erika Mészáros.

V kategórii D08 sa neprihlásila Ochmirová, keďže v semifinále východ hralo len 5 dievčat, právo účasti vo finále získava 6. v poradí semifinále západ Terézia Tomšová.

Prosím účastníkov, aby v prípade, že nebudú môcť prísť, dali vedieť čo najskôr, aby bola možnosť zabezpečiť náhradníka. Tešíme sa na finále!!!

Poznáme tohtoročných finalistov!

2011-05-29 22:05:42

Sobota 28. mája patrila semifinálovým bojom. V Bratislave a v Liptovskom Mikuláši sa bojovalo o diplomy, o ceny, ale aj o miestenky do finále 4.ročníka GPX. Z 992 účastníkov tohto ročníka zostalo 60 hráčov, ktorí si v Martine zahrajú o 6 titulov.

Najmladšia chlapčenská kategória mala v oboch skupinách suverénnych víťazov: Majster Slovenska do 8 rokov Samir Sahidi vyhral s trojbodovým náskokom, keď súperom povolil iba jednu remízu, vicemajster Filip Haring dokonca vyhral všetkých 9 semifinálových partií! Obaja budú patriť medzi hlavných favoritov na celkové víťazstvo.

V kategórii dievčat do 8 rokov usporiadatelia riešili v prvom rade otázku, koľko hráčok sa prihlási. V západnej skupine sa zúčastnilo 8 dievčat, vo východnej bolo iba 5 hráčok, takže odohrali turnaj dvojkolovo s istotou finálovej miestenky. Z víťazstva sa suverénne tešili Barbora Cíbiková so stratou polbodu a Dominika Tomčíková s plným bodovým ziskom.

Kategória chlapcov do 11 rokov už bola (najmä na západe) vyrovnanejšia, o postup sa tvrdo bojovalo do posledného kola. Na západe sa stal víťazom Igor Lintner, východnú skupinu vyhral favorizovaný Richard Volčko.

V kategórii dievčat do 11 rokov postúpili všetky hráčky do finále s jasným náskokom. Boj o prvé miesto bol však veľmi napínavý. V západnej skupine sa tešila z prvenstva Michaela Trojková, keď jej trochu pomohlo aj remízové zaváhanie druhej v poradí Bernadety Štefanovej. Vo východnej skupine dokonca prvé tri hráčky získali zhodne po 7 bodov. Adriana Krivková však porazila obe sedembodové súperky, vďaka čomu si zabezpečila najlepší Sonnenborn a 1.miesto.

Najstaršia chlapčenská kategória priniesla podľa očakávania veľmi napínavé boje. Niektorí postupujúci museli okrem svojich partií absolovovať aj "fandenie", aby v poslednom kole nevyhral ich priamy konkurent. V západnej skupine triumfoval Matej Michálek, vo východnej časti podľa očakávania hlavný favorit a obhajca finálového prvenstva Peter Šoltys. O jeho kvalitách svedčí aj jeho aktuálne elo 1847!

Víťazstvo vo východnej skupine dievčat do 14 rokov putovalo podľa očakávania do Bardejova, najúspešnejšia bola Antónia Chovancová. Západné semifinále D14 malo veľmi napínavé vyvrcholenie: Eva Mészárosová a Ľubica Čelústková porazili všetky svoje súperky a vo vzájomnej partii remizovali, mali teda všetky hodnotenia úplne rovnaké. Nasledoval rozstrel v bleskových partiách. Dve päťminútovky skončili výsledkom 1:1, v rozhodujúcom Armagedone uspela Eva Mészárosová.

Právo účasti vo finále si teda vybojovali:

C08: Samir Sahidi, Juraj Bača, Lukáš Čelústka, Matúš Valovič, Roman Veltschmid, Filip Haring, Richard Piovár, Šimon Belopotocký, Michal Šimo, Matúš Sadiku

D08: Barbora Cíbiková, Adriana Vozárová, Andrea Slabá, Daniela Osadská, Ema Romanová, Dominika Tomčíková, Martina Tarageľová, Alexandra Ochmírová, Alžbeta Revayová, Daniela Čaderová

C11: Igor Lintner, Miroslav Macko, Lukáš Bango, Erik Králik, Peter Kravár, Richard Volčko, Jonáš Dujava, Marek Bátory, Radoslav Šustek, Jakub Letrich

D11: Michaela Trojková, Bernadeta Štefanová, Martina Hlavinová, Simona Vyrúbalová, Alexandra Tomíková, Adriana Krivková, Alexandra Tejová, Lucia Liščinská, Dominika Ferková, Veronika Rudinská

C14: Matej Michálek, Ľuboš Hlavina, Maroš Ležovič, Milan Chovan, Martin Očko, Peter Šoltys, Marek Ardamica, Róbert Druska, Mário Dudaško, Michal Galovič

D14: Eva Mészárosová, Ľubica Čelústková, Sandra Hervaiová, Mária Cíbiková, Klára Fedora Homzová, Antónia Chovancová, Viktória Sikorčinová, Mária Lazorová, Eva Poláková, Monika Pažitná.

Finále sa uskutoční v sobotu 11.júna 2011 v Martine. Propozície nájdete v kalendári. Do finále sa treba prihlásiť do 5.júna na e-mailové adresy fezojek@gmail.com a rasto.diviak@gmail.com

Priebežný stav prihlásených môžete sledovať na http://chess-results.com/tnr50682.aspx?lan=4 (link je na kategóriu C08, medzi kategóriami sa dá priamo preklikávať).

Divoké karty do semifinále GPX Východ

2011-05-25 12:05:57

Kategória C08:
Z postupujúcich sa neprihlásili Jakub Gažík a Tomáš Katina. Na ich miesta postúpili Jakub Pogádl a Michal Rzeszoto. Divokú kartu dostal 14. v poradí Matúš Moravčík.  Michal Rzeszoto sa z vážnych rodinných dôvodov odhlásil, Tomáš Brnušák a Martin Vas nemôžu, voľne miesto obsadil 14. v poradí Tomáš Lazor.
Kategória C11:
Prihlásili sa všetci postupujúci, divokú kartu dostal 11. v poradí David Kamhal
Kategória C14:
Neprihlásil sa Dávid Schumer, na jeho miesto postúpil 10. v poradí Branislav Dubec, divokú kartu dostal 16. v poradí Milan Žiaran.
Kategória D08:
Zatiaľ je prihlásených 6 dievčat. Do štvrtku sa môžu prihlásiť ešte dievčatá, ktoré v konečnom poradí skončili do 15. miesta.
Kategória D11:
Prihlásili sa všetky postupujúce dievčatá. Divokú kartu dostala 11. v poradí Magdaléna Pažitná.
Kategória D14:
Neprihlásila sa Mária Šimová. Na jej miesto boli postupne oslovené ďalšie v poradí  Dancejová a Hudáková, ktoré nechcú štartovať. Do semifinále sa dostala 12. v poradí Petronela Homolová. Divokú kartu dostala 14. v poradí Simona Lučanová. Odhlásila sa Konkoľová , účasť potvrdila 13. v poradí Eva Poláková.

 

Divoké karty do semifinále západ

2011-05-25 09:05:03

Kategória C08: Všetci postupujúci sa prihlásili, divokú kartu dostáva 10. v poradí Michal Valigurský.

Kategória C11: Z postupujúcich sa neprihlásil Jakub Krajčovič, o jeho miesto prejavil záujem Matej Bátora. Divokú kartu dostáva 11. v poradí Ján Osadský.

Kategória C14: Prihlásili sa všetci postupujúci, divokú kartu získava 10. v poradí Richard Králik.

Kategória D08: Neprihlásili sa 3 postupujúce hráčky, z náhradníčiek prejavila záujem o účasť 12. v poradí Lucia Marková. Divokú kartu získava 17. v poradí Natália Bangová. Stále máme dve voľné miesta, ak sa nenaplnia, bude sa hrať na 7 kôl.

Kategória D11: Z postupujúcich sa odhlásili Anna Vrtiaková a Simona Vyrúbalová. Z náhradníčiek prejavili záujem o účasť Barbora Juríčková a Andrea Pinke. Dodatočne prejavila o účasť záujem Simona Vyrúbalová. Vzhľadom k tomu, že sa pôvodne odhlásila z vážnych rodinných dôvodov, rozhodli sme sa jej ako 6. v celkovom poradí udeliť divokú kartu.

Kategória D14: Pôvodne sa prihlásilo všetkých 9 postupujúcich, neskôr sa odhlásili Hana Dzurjaninová a Lucia Černá. Na voľné miesto sa prihlásila Sophia Rozsnyóová. Divokú kartu získava 13. v poradí Zuzana Tekulová. Stále máme jedno voľné miesto.

Prosím držiteľov divokých kariet, aby čím skôr potvrdili svoju účasť na rasto.diviak@gmail.com Pokiaľ by sa niekto z prihlásených nemohol zúčastniť, dajte prosím vedieť pokiaľ možno najneskôr do piatka rána, aby bolo možné osloviť náhradníka.

Uvoľnené miesta v semifinále západ

2011-05-22 00:05:49

-Kategórie C08 a C14 sú kompletné (pribudnú už len divoké karty).

-V C11 sa neprihlásil Jakub Krajčovič, jeho miestenku získava 10. v poradí Matej Bátora.

-v kategórii D08 sa neprihlásili Emma Kríková, Simona Barnášová, a Stela Khurová, právo postupu získavajú Alexandra Fialová, Lucia Marková, Sára Bujnová a Grétka Fedora Homzová.

- V kategórii D11 sa nezúčastnia Anna Vrtiaková, Simona Vyrúbalová, Marianna Holečková, Lenka Holečková ani Eva Hiľovská, o postup sa môžu uchádzať Barbora Juríčková, Andrea Pinke a Petra Matušíková.

- V kategórii D14 sa odhlásili Hana Dzurjaninová a Lucia Černá, na postupové miesta sa dostali Simona Veselá a Vlasta Rácová.

Prosím náhradníkov, ktorí sa dostali na postupové miesta, aby sa prihlásili najneskôr do 24.5.2011.

Divoké karty budú pridelené 25.5.2011.

Semifinále GPX skupina východ – prihlasovanie

2011-05-21 23:05:34

Uzavreté skupiny: C08, C11, D11

Kategória C14 Neprihlásil sa Schumer David, na jeho uvoľnené miesto postupuje 10. v poradí Dubec Branislav. Prosím potvrdiť účasť do 23.5.2011.

Kategória D08 Prihlásených zatiaľ 6 dievčat, účasť odriekli Vlčková- Ševčiková Lucia a Volčková Natália. Prosím dievčatá do 8 rokov, ktoré chcú hrať semifinále GPX Východ a skončili v GPX v základnej časti do 15. miesta , aby sa prihlásili.

Kategória D14 Neprihlásila sa Mária Šimová, na uvoľnené miesto sa môže prihlásiť Dancejová Katarína z ŠK Energetik Veľké Kapušany. Prosím potvrdiť účasť do 23.5.2011.

Divoké karty Organizátor podujatia zverejní pre kategórie C8, C11, C14, D11, D14 dňa 24.5.2011. V kategórii D08 sa môžu prejaviť záujem o účasť dievčatá, ktoré skončili v GPX v základnej časti do 15. miesta.

Juraj Ivan, hlavný rozhodca Semifinále GPX - turnajaVýchod

Prihlasovanie na semifinále východ

2011-05-18 12:05:40

Východná časť Semifinále GPX je na chessresults http://chess-results.com/tnr50018.aspx?art=1&lan=4.

kde typ znamená:

O/N oprávnený neprihlásený

O/P oprávnený prihlásený

Pre oslovených náhradníkov použijeme príznak N/N resp. N/P.

N/N neoprávnený neprihlásený (oprávnený účastník odmietol účasť a hráč je ďalší v poradí GPX)

N/P neoprávnený prihlásený

 

Východná časť Semifinále GPX

Pre malý záujem v kategórii dievčat do 8 rokov, prosíme prihlasovať sa hráčkam do 15 miesta.

Skončila základná časť 4.ročníka GPX

2011-05-15 18:05:51

Základná časť 4.ročníka GPX je za nami! Posledný súťažný víkend sa odohrali záverečné 4 z celkového počtu 60 turnajov. O posledné body sa bojovalo v Modranke, v Martine, v Košiciach a v Žiline. Najmä turnaj v Modranke výrazne prehovoril do celkového poradia, zúčastnilo sa ho totiž 133 hráčov, čo bola druhá najvyššia účasť v histórii GPX.

K dosiahnutu magickej tisícky nakoniec nechýbalo veľa, spolu sa v tomto ročníku do GPX zapojilo 992 detí.

Po skončení turnajových bojov sme spoznali 108 postupujúcich do semifinále. Tých doplní 12 držiteľov divokých kariet. Postup do semifinále si vybojovali:

Semifinále západ:

C08: Samir Sahidi, Jakub Šošovička, Lukáš Čelústka, Juraj Bača, Roman Veltschmid, Matúš Valovič, Norbert Filípek, Stanislav Sčastný, Juraj Ďureje

C11: Igor Lintner, Lukáš Bango, Miroslav Macko, Dominik Bango, Jakub Krajčovič, Nicolas Lahučký, Erik Králik, Peter Kravár, Jakub Suchánsky

C14: Maroš Ležovič, Ľuboš Hlavina, Brian Takács, David Puškár, Jakub Nguyen, Milan Chovan, Matej Michálek, Andrej Belák, Martin Očko

D08: Adriana Vozárová, Barbora Cíbiková, Emma Kríková, Ema Romanová, Daniela Osadská, Andrea Slabá, Simona Barnášová, Terezka Tomšová, Stela Khurová

D11: Martina Hlavinová, Michaela Trojková, Bernadeta Štefanová, Anna Vrtiaková, Dóra Simon, Simona Vyrúbalová, Alexandra Tomíková, Erika Mészáros, Veronika Fronová

D14: Eva Mészárosová, Ľubica Čelústková, Mária Cíbiková, Hana Dzurjaninová, Sandra Hervaiová, Lucia Černá, Klára Fedora Homzová, Veronika Ganzová, Terézia Fedora Homzová

 

Semifinále východ:

C08: Filip Haring, Jakub Gažík, Michal Šimo, Matúš Sadiku, Richard Piovar, Šimon Belopotocký, Jakub Ferenčák, Tomáš Katina, Patrik Brnušák

C11: Marek Bátory, Radoslav Šustek, Filip Trnka, Richard Volčko, Matej Čader, Miloslav Cisko, Jonáš Dujava, Jakub Letrich, Adam Ďurica

C14: Marek Ardamica, Peter Šoltys, David Schumer, Andrej Hucko, Matej Kohút, Róbert Druska, Mário Dudaško, Michal Galovič, Ján Špaňo

D08: Dominika Tomčíková, Martina Taragelová, Lucia Ševčíková, Ivana Stolárová, Alexandra Ochmirová, Alžbeta Revayová, Natália Volčková, Daniela Čaderová, Miriam Cisecká

D11: Adriana Krivková, Alena Ardamicová, Zuzana Tomčíková, Alexandra Tejová, Lucia Liščinská, Veronika Rudinská, Emma Miklášová, Dominika Ferková, Janka Krempaská

D14: Miriam Bátoryová, Mária Lazorová, Nikola Konkoľová, Veronika Palečková, Antónia Chovancová, Mária Šimová, Viktória Sikorčinová, Kristína Konáriková, Monika Pažitná

 

Propozície obidvoch semifinále nájdete v kalendári GPX. Postupujúci musia v prípade záujmu najneskôr do 20.5. potvrdiť svoju účasť usporiadateľovi semifinále (semifinále západ na tenfingertips@hotmail.com a semifinále východ na juraj.ivan@stonline.sk). V kópii prosím pošlite prihlášku aj na rasto.diviak@gmail.com . Postupujúci, ktorý do 20.5. nepotvrdí svoju účasť, stráca právo postupu a na miesto neho bude pozvaný náhradník podľa celkového poradia základnej časti. Po skončení prihlasovania budú pridelené divoké karty. 

Všetkým postupujúcim blahoželám a držím palce v semifinále!

Poznáme usporiadateľov aj dejiská semifinále a finále 4.ročníka GPX

2011-04-27 20:04:14

Komisia pre náborové turnaje mládeže aj Výkonný výbor SŠZ schválili usporiadateľov semifinálových a finálových turnajov 4.ročníka GPX. Semifinále západ sa uskutoční v klubovni ŠK Slovan Bratislava v Petržalke, semifinále východ usporiada Liptovská šachová škola v CVČ v Liptovskom Mikuláši a dejiskom finálových turnajov bude aj tento rok martinský hotel LUNA.

Vzhľadom ku kvalitám a skúsenostiam usporiadateľov budú záverečné podujatia nepochybne nádherným vyvrcholením 4.ročníka GPX!

Konkurzy na usporiadanie semifinále a finále GPX 2011 - predĺžený termín!

2011-03-25 09:03:47

Semifinále GPX západ a semifinále GPX východ

Systém: uzavretý turnaj pre 10 hráčov samostatne pre každú kategóriu (C08, C11, C14, D08, D11, D14), postupové kritériá podľa Súťažného poriadku GPX.

       Doporučené tempo hry 2x15 minút s inkrementom 5s na každý ťah

 • Termín : 28. alebo 29. máj 2011
 • Vklad do turnaja 0,- EUR
 • Vecná cena pre každého hráča, diplomy pre najlepších
 • Zverejnenie a priebežné aktualizovanie zoznamu prihlásených
 • Ostatné podmienky podľa Súťažného poriadku GPX
 • Príspevok SŠZ : 250,-EUR

V prihláške do konkurzu treba uviesť :

-            presné miesto konania turnaja, možnosti pricestovania, miestna doprava

-            podrobnejší popis hracej miestnosti

-            termín konania

-            ubytovacie a stravovacie možnosti, približné cenové relácie, možnosť bezplatného občerstvenia

-            názov zodpovednej právnickej osoby, meno riaditeľa turnaja, kontaktná osoba

-            návrh rozhodcov turnaja

-            iné ( propagácia, média, internet, atď.)

 

Finále GPX 

Systém: uzavretý turnaj pre 10 hráčov samostatne pre každú kategóriu (C08, C11, C14, D08, D11, D14), postupové kritériá podľa Súťažného poriadku GPX.

       Doporučené tempo hry 2x15 minút s inkrementom 5s na každý ťah

 • Termín : 11. alebo 12. jún 2011
 • Vklad do turnaja 0,- EUR
 • Poháre pre víťazov kategórií, diplomy, vecná cena pre každého hráča
 • Zverejnenie a priebežné aktualizovanie zoznamu prihlásených
 • Ostatné podmienky podľa Súťažného poriadku GPX
 • Príspevok SŠZ : 400,-EUR

V prihláške do konkurzu treba uviesť :

-            presné miesto konania turnaja, možnosti pricestovania, miestna doprava

-            podrobnejší popis hracej miestnosti

-            termín konania

-            ubytovacie a stravovacie možnosti, približné cenové relácie, možnosť bezplatného občerstvenia

-            názov zodpovednej právnickej osoby, meno riaditeľa turnaja, kontaktná osoba

-            návrh rozhodcov turnaja

-            iné ( propagácia, média, internet, atď.)

 

Všeobecne :

Doplňujúce informácie ku konkurznému konaniu poskytuje predseda Komisie pre náborové turnaj mládeže Rastislav Diviak, rasto.diviak@gmail.com  M: 0908/684444.

Termín podania prihlášok do konkurzu je do 15.4.2011, prihlášky treba poslať elektronicky predsedovi Komisie GPX.

Vyhodnotenie konkurzov a výber organizátorov sa uskutoční najneskôr do 18.4.2011. Predseda Komisie pre náborové turnaje mládeže pripraví vyhodnotenie ponúk a predloží návrhy konkurznej komisii, ktorú budú tvoriť členovia Komisie pre náborové turnaje mládeže. Komisia potom predloží návrh na schválenie VV SŠZ. Výsledky budú zverejnené v zápise a uzneseniach z VV SŠZ.

 

Fantastický rekord v Žiline!!!

2011-03-01 20:03:41

Keď v decembri počasie znemožnilo prekonanie rekordu GPX v počte hráčov na jednom turnaji, nebol som nadšený. Veril som však, že niektorý z posledných turnajov základnej časti dosiahne počet 120 alebo aj viac detí. 

Prišiel koniec februára, blížil sa posledný februárový turnaj v Žiline. Zaujala ma správa na diskusnom fóre, že organizátori z kapacitných dôvodov nebudú prijímať neprihlásených hráčov. Vedel som, že turnaj Domu Matice Slovenskej v Žiline máva tradične veľmi početné obsadenie, veľkú pozornosť som ale správe na diskusii nevenoval. Potom prišla informácia od p. Hlaváčika, po ktorej som asi na dve minúty úplne onemel: 154 hráčov, z toho asi len traja mimo GPX!

Organizačnému tímu na čele s p. Dankou Vanekovou patrí obrovská gratulácia a uznanie! 151 započítaných hráčov na jednom turnaji, to sa bude prekonávať ťažko. Mňa ale napadá veta z jednej reklamy na japonské auto: "Nic není nemožné".

V doterajších 36 turnajoch v tomto ročníku bojovalo 805 detí. Počet hráčov z minulého ročníka už je na dosah, verím, že sa podarí prekonať aj magickú tisícku.

V marci je zatiaľ na programe 6 turnajov. Prvý z nich je už zajtra v Giraltovciach. Počas druhého marcového víkendu GPX sa bude hrať 5.kolo Spektrum Chess v Žiline a 4.kolo Regionálneho festivalu v Osuskom. Ďalší víkend zavíta GPX do Prešova a do Hlohovca a zatiaľ posledným marcovým turnajom v kalendári sú Oblastné Majstrovstvá v Považskej Bystrici. 

 

Globálne štatistiky GPX

2011-01-18 10:01:43

Na stránke pribudli globálne štatistiky za celú históriu GPX. Momentálne nie sú presné, keďže zobrazujú len údaje, ktoré sú nahodené. V najbližších týždňoch pridáme zvyšné turnaje z 1.ročníka a celý 2.ročník GPX.

Novinky v štatistikách

2011-01-12 20:01:37

Do štatistík pribudli dva nové údaje: Celkový počet účastí na turnajoch a Celkový počet odohratých partií.

Vianočná pohľadnica od detí z TŠC Martin

2010-12-26 10:12:57

Svojim súperom na šachovniciach a tiež všetkým, ktorí pre nás turnaje GPX organizujú a všetkým, ktorí nám pomáhajú vstúpiť do tajomstiev šachovej hry zasielame k Vianociam túto krásnu pohľadnicu .  Deti z  TŠC Martin.

http://www.obrazovka.cz/vanocni/altan.html

Zapnite si zvuk a klikajte na pohľadnicu podľa návodu, ktorý sa objavuje na pohľadnici.

Poradie klubov podľa počtu hráčov v TOP 10 a v TOP 3

2010-12-17 23:12:43

Aj keď do konca GPX chýba ešte veľa turnajov, dovolil som si spracovať malý štatistický prehľad najúspešnejších klubov v GPX  k 17.12  z pohľadu umiestnení v TOP 10 jednotlivých kategóriách a tiež  TOP 3 jednotlivých kategórii s rozdelením na západ a východ. Niektoré výsledky sú dosť prekvapujúce.

 Podľa počtu hráčov v TOP 10 v kategóriách:

 Západ :                                                         Východ :

1. ŠK Štefanov     -       6 hráčov                 1.Mladosť ZA      -   10 hráčov

2. Modranka        -       5 hráčov                    TŠC Martin       -   10 hráčov

    Senec                -       5 hráčov                  3.LŠŠ L.Mikuláš  -     6 hráčov

    Láb                   -       5 hráčov                     KK Bardejov     -     6 hráčov 

    L. Trnava         -       5 hráčov                 5. MŠK Trstená    -     4 hráči

Pán Klimeš gratulujem. Láb hviezdi v najmladších kategóriach. Prekvapuje aj výrazný odstup

Mladosti a TŠC vo východnej skupine a to ,že Trstená  sa zaradila po krátkej práci s mládežou

medzi najlepších.

Podľa počtu hráčov TOP 3 v kategóriách :   

            Západ :                                                         Východ :

            1. Modranka         -     4 hráči                     1. Mladosť ZA       -       4 hráči

            2. Senec                 -     3 hráči                      2. TŠC Martin       -       3 hráči

            3. Malacky            -     2 hráči                      3. LŠŠ L.Mikuláš   -       2 hráči

                Dvory n/ Žit.     -     2 hráči                          MŠK Trstená     -       2 hráči

                L.Trnava           -     2 hráči                            Prešov                -       2 hráči

Prepáčte ak som sa niekde pomýlil a vynechal Vás. Do konca  GPX je ešte veľmi ďaleko a určite sa to ešte veľmi zmení. Zoberte to len ako zaujímavosť, ktorá ale niečo napovedá.

Ing. Jozef Hlaváčik

 

V Modranke 117 detí!!!

2010-12-15 09:12:47

Minulý týždeň pokračoval seriál GPX 3. turnajom série Talent v Liptovskom Mikuláši, 3.kolo mala na programe aj prešovská Žiacka liga a nádejní šachisti zo západnej oblasti sa zišli v Modranke na tradičnej Vianočnej Tirnavii šachových nádejí. Len krásne zimné počasie a "skvelá" práca cestárov (geniálny Jarek Nohavica to v nanajvýš aktuálnej pesničke vyjadril slovami: "kolony aut krok-sun-krok, bo silničáři tak jak každý rok sú překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice") pomohli absolútnemu rekordu GPX, aby ešte chvíľu vydržal. Z pôvodne prihlásených vyše 130 hráčov nakoniec prišiel stále veľmi pekný počet 117, čo je samozrejme jasný rekord 4.ročníka. Zorganizovať takýto veľký turnaj nie je vôbec jednoduché (kto neverí, nech si to vyskúša, prídem sa pozrieť), ale skúsení organizátori a rozhodcovia z ŠK Komplet Modranka a Lokomotívy Trnava to zvládli veľmi dobre. Všetkým deťom sa ušla cena a vynikajúca kapustnica. Po turnaji sa našlo ešte 12 hráčov, ktorým "nestačilo", tak ich preveril v simultánke veľmajster Tomáš Likavský. Predpoklady sa potvrdili, mladí šachisti majú pred sebou ešte veľa práce, v súboji s veľmajstrom nezískali ani jediný polbod.

Celkový počet účastníkov tohto ročníka GPX sa po 18 turnajoch vyšplhal na 494, takže takmer polovicu magickej tisícky sme už dosiahli.

Najbližsí program začína už budúci víkend, v sobotu sa hrá 3.kolo Majstrovstiev Košíc mládeže a 2.kolo Ligy mládeže Spiša v Spišskej Novej Vsi. Koncom roka je na programe úplne nové GPX podujatie - Turnaj o Venušin pohár v Nitrianskom Hrádku a tradičný Vianočný turnaj v Stropkove. Rok 2011 otvorí Novoročný turnaj v Banskej Bystrici.

   

V 4.ročníku už vyše 400 hráčov!

2010-11-22 22:11:59

4.ročník GPX má za sebou už 14 turnajov, na ktorých sa zúčastnilo 415 hráčov. Na šesť novembrových turnajov stačili dve soboty. 6.novembra sa hralo v Prešove, v Liptovskom Mikuláši, v Rajci a v Štefanove, kde sa podarilo vyrovnať doterajší rekord tohto ročníka - 84 započítaných hráčov z Malaciek. 20.novembra pokračovali druhým kolom série Spektrum Chess Žilina a Majstrovstvá Košíc mládeže.

GPX pokračuje už budúci turnajom v Modranke, ktorý je súčasťou série náborových turnajov v Trnavskom kraji. V decembri sú zatiaľ na programe Zimná Tirnavia šachových nádejí v Modranke a 3.kolá Žiackej ligy Prešov a Majstrovstiev Košíc.

Pokiaľ plánujete zorganizovať náborový turnaj pre deti, pošlite propozície na rasto.diviak@gmail.com a zaraďte ho do GPX. Nevyžaduje to žiadne úsilie navyše, ale pomôže to Váš turnaj spropagovať a deti získajú ďalšiu motiváciu.

Štartuje 4.ročník GPX mládeže!

2010-09-10 13:09:46

Koncom septembra odštartuje 4.ročník seriálu náborových turnajov GPX. V kalendári už sú prvé tri turnaje - v Petržalke, v Dvoroch nad Žitavou a v Liptovskom Mikuláši. Verím, že čoskoro pribudnú ďalšie.
Ak máte záujem zaradiť Váš mládežnícky turnaj do GPX, pošlite propozície najneskôr 14 dní pred začiatkom turnaja na adresu rasto.diviak@gmail.com.

Súťažný poriadok 4.ročníka GPX

2010-09-10 12:09:44

Súťažný poriadok 4.ročníka GPX si môžte stiahnuť v sekcii Kontakt

© 2009 jogo author of http://kruber.sk | Design by www.mitchinson.net | This work is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 License | Admin -